Kodėl Vilniaus kolegijos yra paklausesnės, nei kitų miestų kolegijos?

18/12/2019 22:25

Apžvelgiant veikiančias kolegijas Vilniuje, galime rasti jų daugiau nei penkias. Tačiau tų, kurios būtų tikslingai orientuotos į verslo studijas - vos kelios Vilniaus kolegijos. Viena iš jų – Vilniaus verslo kolegija, kuri yra stipriai orientuota į verslo studijas, paremtas bendradarbiavimu su įmonių atstovais, verslininkais ir savo studijų programoje taikanti populiarumo pasaulyje sulaukusį Team Academy mokymosi metodą. Ši verslo kolegija glaudžiai bendradarbiauja su verslo įmonių atstovais, analizuoja šalies verslo poreikius ir atsižvelgdami į partnerių rekomendacijas kuria, vysto ir tobulina savo studijų programas, kad galėtų pasiūlyti tik aktualiausias bei didžiausią poreikį atitinkančias specialybes realiu laiku.

Vilniaus kolegijos yra itin paklausios tarp šalies aukštųjų mokyklų. Ne paslaptis, kad studijos Vilniuje pasirenkamos dažniau dėl kelių priežasčių: viena iš jų - didelė mokymo įstaigų ir studijų programų pasiūla, kita – tarptautiškumas. Reikia pripažinti, kad vis tik Vilniuje yra didžiausia koncentracija skirtingų tautybių gyventojų bei šalį lankančių turistų. Čia kasmet suvažiuoja ir daugybė abiturientų, siekiančių aukštojo mokslo iš visos Lietuvos ir ne tik.

Kai kurios Vilniaus kolegijos, kaip pavyzdžiui Vilniaus verslo kolegija, siūlo studijas užsienio kalba – net kelios studijų programos vykdomos rusų ir anglų kalbomis. Visa tai tam, kad palengvinti mokymosi procesą kitų tautybių asmenims, gyvenantiems ir norintiems studijuoti Lietuvoje bei atvykstantiems iš kitų šalių. Pagal viešai prieinamą informaciją, galima rasti, kad vos kelios Vilniaus kolegijos siūlo studijas kitomis kalbomis. Sprendžiant pagal tai, kad vien Vilniaus verslo kolegija jau yra priėmusi studentus iš 17 skirtingų šalių, galima daryti išvadą, kad vykdomos studijos užsienio kalbomis sulaukia didelio populiarumo ir yra labai paklausios mūsų šalyje tarp aukštojo mokslo siekiančių studentų.