Koks kūno termometras yra geriausias?

20/04/2021 20:06

Šiuo metu rinkoje kūno temperatūros matuoklių gausa kartais priverčia suabejoti ir tikrai nepadeda lengviau apsispręsti, kokį termometrą įsigyti. Juo labiau, kad ir atsiliepimų apie kuriuos termometrus tenka girdėti pačių įvairiausių.

Tai vis gi, kuris kūno termometras yra geriausias ir kaip išsirinkti tinkamiausią? Į šį klausimą, deja, vienareikšmiško atsakymo nėra. Visi termometrai, esantys rinkoje yra geri, jei yra naudojami laikantis gamintojo nurodytų naudojimo taisyklių. O kaip išsirinkti tinkamiausią, priklauso nuo to, kas tuo termometru naudosis – suaugusieji ar reikalingas mažiems vaikams, o gal kūdikiui. Jis reikalingas namams ar įmonei – šiandien tai ypatingai aktualu. Dėl pandemijos šalyje vis labiau svarbu užtikrinti ugdymo įstaigų ugdytinių bei šių ir kitų įstaigų darbuotojų saugumą.

Ne paslaptis, kad inovacijos neaplenkė ir kūno termometrų, todėl šiandien turime itin sparčiai populiarėjančius bekontakčius termometrus. Šie termometrai yra nepamainomas dalykas tėvams, auginantiems kūdikius ir mažus vaikus, kuriems temperatūros matavimas neretai yra tikras iššūkis. Tačiau šiomis aplinkybėmis jie visiškai pateisino tiek gydymo, tiek ugdymo įstaigų bei įmonių darbuotojų poreikius. 

Kalbant apie ugdymo įstaigas, darželiuose ir mokyklose naudojami būtent tokio tipo infraraudonųjų spindulių kūno termometrai. Tuo tarpu įmonių darbuotojų sveikatos kontrolei užtikrinti puikiai pasiteisina sieniniai arba su stovu montuojami bekontakčiai termometrai. Ir vieni, ir kiti veikia tuo pačiu principu – per atitinkamą atstumą, priklausomai nuo termometro modelio. Taip užtikrinama visiška higiena ir išvengiama tiesioginio kontakto, o rezultatas pateikiamas vos per vieną-kelias sekundes. Be to, vos po keleto sekundžių jau galima matuoti temperatūrą kitam asmeniui.

Tose įmonėse, kuriose darbas yra nepertraukiamas ir turi vykti kontaktiniu būdu, kūno termometras su integruota dezinfekavimo funkcija – puikus pasirinkimas. Tai dvi bekontaktės funkcijos viename prietaise, užtikrinančios temperatūros kontrolę ir dezinfekciją tuo pačiu. Jie taip pat gali būti kabinami patalpose ar prieigose į patalpas, priklausomai nuo aplinkybių. O pasirinkus termometrus su reguliuojamu stovu, esant poreikiui juos galima nesudėtingai pernešti į kitą vietą ar patalpą, reguliuoti termometro aukštį.